ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

9 maja 2018 roku na Miejskim Stadionie w Kamiennej Górze po raz drugi odbyły się zawody lekkoatletyczne osób niepełnosprawnych. Jest to jedna z imprez realizowana w ramach projektu
„Jesteśmy sprawni”. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra” działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze i współfinansowany jest
ze środków PFRON. W organizację zawodów włączyli się: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy
i Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze. Zawodnicy rywalizowali w trójboju lekkoatletycznym (rzut piłeczką palantową, skok w dal z miejsca, bied na dystansie 50 m) oraz pięcioboju (bieg na 100m, pchnięcie kulą, skok w dal z rozbiegu, skok wzwyż, bieg na 400m).
W konkurencjach brali udział uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych oraz podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamiennej Górze. Wszystkim zawodnikom dopingowali rodzice i opiekunowie. Nad przebiegiem zawodów czuwali wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Był to czas zdrowej rywalizacji sportowej i wspólnej dobrej zabawy!

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *