LEKKOATLETYCZNE ZMAGANIA W KAMIENNEJ GÓRZE

W środę 6.06.2017r. na stadionie lekkoatletycznym w Kamiennej Górze odbył się XVIII DOLNOŚLĄSKI MITYNG LEKKOATLETYCZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH organizowany już po raz ósmy przez klub Olimpiad Specjalnych „PODAJ RĘKĘ” istniejący przy naszej szkole. Odwiedzili nas zawodnicy z Legnickiego Pola, Szarocina, Legnicy, Wrocławia, Jaskulina, Lwówka Śląskiego, Wałbrzycha, Milicza, Miłkowa, Głogowa, Nielestna, Wojcieszowa, Dobroszyc, Ostrowiny, Kątów Wrocławskich, Żmigrodu
Łącznie w biegach na 50, 100, 200, 400, 800m , skoku w dal z miejsca i rozbiegu, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową, pięcioboju jak również w konkurencjach na wózkach: wyścigi na 25m i rzucie piłeczką palantową wystartowało ok. 350 uczestników z całego Dolnego Śląska.
Organizatorami imprezy byli:
 Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Dolnośląskie
 Klub Olimpiad Specjalnych „Podaj rękę” – Kamienna Góra
 Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze

Współorganizatorzy:
 Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Kamiennej Górze,
 Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze
 Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra”

Impreza współfinansowana została ze środków:
 Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
 Powiat Kamiennogórski,
 Gmina Lubawka

Całoroczny wysiłek włożony w przygotowania do zawodów lekkoatletycznych nie poszedł na marne, 21 razy stawaliśmy na najwyższym miejscu na podium i po 9 razy na II i III miejscu.
Medale zdobyli dla nas:
Adrian Andrejczuk, Natalia buczek, Wiktoria Celińska, Krzysztof Dumański, Wiktoria Gołębiowska, Kacper Gryboś, Anastazja Horniak, Kacper, Koszkul, Damian Kuklis, Maja Kwaśniewicz, Elżbieta Lisowska, Kamil Pilarz, Kinga Sarnecka, Patrycja Sieńkowska, Wanesa Siwak, Damian Szczepłek, Olga Szekszteło, Ślęzak Emilia, Damian Trystuła, Dominik Ułasik, Oliwier Wąsiołek, Sylwia Wąs, Dawid Witwer, Marcin Witwer.
Mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej!!!

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *