W KRĘGU TAŃCA

„W KRĘGU TAŃCA”

W dniach od 10 do 14 września 2018 r uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych reprezentowali województwo dolnośląskie w zgrupowaniu tanecznym organizowanym przez Stowarzyszenie „Artbale” realizowanym dzięki dofinansowaniu przez PFRON oraz ARTBALE Stowarzyszenie. Zajęcia odbywały się w Ośrodku Wypoczynkowym Popowo – Somianka.
Głównym celem projektu była pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie w pełniejszej integracji społecznej i ugruntowanie zmian w postawach wzbogacających ich osobiste możliwości osiągania sukcesów oraz wykorzystywanie możliwości rehabilitacyjnych tańca. Poprzez spotkania z artystami, tancerzami, specjalistami i praktycznym ćwiczeniem tanecznym uczniowie uzyskali możliwość zapoznania się z różnymi technikami tańca, ekspresją ruchu i emocji.
Przez pięć dni uczniowie, pod okiem profesjonalnych artystów – tancerzy, poznawali kroki i figury tańców polskich oraz tańców europejskich. Intensywne treningi odbywały się do południa i po południu, wieczorami zaś wszyscy uczestniczyliśmy we wspólnych spotkaniach tanecznych. Był wieczór polski, hiszpański oraz tańca współczesnego. Dodatkową atrakcja to pokaz tańca flamenco, egipskiego, barokowego, nowoczesnego w wykonaniu pani Ani Mendak oraz pana Filipa Jedrucha.
Uwieńczeniem całego zgrupowania była prezentacja nabytych umiejętności przed publicznością Szkół Specjalnych: z Lubina, Bydgoszczy, Aleksandrowa Kujawskiego. Nasza młodzież wykonała hiszpańską rumbę i krakowiaka. Na zakończenie wszyscy uczestnicy projektu zatańczyli wspólnie Poloneza.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *