Poznajemy zasługi Kapitana Józefa Sierocińskiego

W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze odwiedzili 15 października 2018 r. grób kpt. Józefa Sierocińskiego – mieszkańca Kamiennej Góry, wybitnego dowódcy
i stratega niepodległości Polski, oficera i twórcy Armii Błękitnej we Francji, adiutanta gen. Józefa Halera, kawalera Orderu Virtuti Militari. Wycieczka rozpoczęła się pod tablicą upamiętniającą miejsce zamieszkania kpt. Sierocińskiego. Tam też Pan Bogdan Adamus oraz Pan Michał Stołpiec wygłosili krótką prelekcję dotyczącą tworzenia legionów polskich oraz odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie uczniowie udali się na cmentarz, po wysłuchaniu historii życia kapitana, zapalili znicze na jego grobie oraz w hołdzie odśpiewali hymn narodowy.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *