XVII DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH

Coroczny  turniej  piłki  nożnej  7 – osobowej  w  tym  roku  zorganizował klub  „OLIMPIJCZYK”  z  Bolesławca. Celem  zawodów  była  popularyzacja tej  dyscypliny,  nawiązanie  przyjaznych  kontaktów  między zawodnikami, czerpanie  radości  z  uprawiania  sportu  oraz rozpowszechnianie  idei  Olimpiad Specjalnych w regionie. Do  współrywalizacji  zgłosiło  się 11  ekip z  13  klubów  województwa  dolnośląskiego.  Po  rozpoczęciu turnieju  przez  przedstawicieli  władz  miasta i  organizatorów  nastąpiły  gry  obserwowane.  W  pierwszej  fazie  turnieju  nasz  zespół  wygrał  2:0 
z  ATLASEM  Szarocin  i  został  zakwalifikowany  do  grupy  ZIELONEJ.Nasi  zawodnicy  Adrian,  Kacper,  Kamil,  Krzysztof  i  Kacper  z  klubu  „PODAJ  RĘKĘ”  działający  przy  ZESPOLE  SZKÓŁ  SPECJALNYCH 
w  KAMIENNEJ  GÓRZE  wystąpili  wspólnie  z  klubem  „PROMYK”  Wojcieszów jako  jedna  drużyna  i  po  całym  turnieju  mogli  się  cieszyć  z  pierwszego   miejsca   za  co  odebrali  ZŁOTE  medale  i  nagrody  rzeczowe  od  organizatorów. W  turnieju  głównym   nasz  zespół  wygrał  dwa   mecze.  Ponownie  z  ATLASEM  Szarocin  4 – 1  (po  golach  Kamila – 2,  Kamila – 1  i  Pawła – 1)  i  z  JUNIOREM  Milicz  6 – 2  (Kamil – 4, Adrian – 1, Krzysztof – 1)  oraz  jeden  zremisował z  LICZYRZEPĄ  Miłków  0 – 0. Dziękujemy  organizatorom za super  atmosferę. Zawodnicy  i  trener  Jacek

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *