XIX DOLNOŚLĄSKI MITYNG LEKKOATLETYCZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH

W środę 29.05.2019 r. na  stadionie  lekkoatletycznym  w  Kamiennej  Górze  odbył się  XIX  DOLNOŚLĄSKI  MITYNG  LEKKOATLETYCZNY  OLIMPIAD  SPECJALNYCH organizowany  już po raz  dziewiąty  przez  klub Olimpiad Specjalnych  „PODAJ RĘKĘ” działający  przy  Zespole  Szkół  Specjalnych
w Kamiennej  Górze.   Nasze  miasto  odwiedzili  zawodnicy  z  30 klubów Olimpiad Specjalnych z Legnickiego Pola, Szarocina, Wałbrzycha, Wrocławia, Jaskulina, Lwówka Śląskiego, Milicza, Miłkowa, Głogowa,  Legnicy, Bolesławca, Polkowic, Jeleniej Góry,  Wojcieszowa, Dobroszyc, Ostrowiny, Trzebnicy, Kątów Wrocławskich, Lubania, Opolnicy, Trutnova (CZECHY) oraz 2 reprezentacje z Kamiennej Góry, w tym  41 zawodników  z  klubu „Podaj Rękę” Kamienna Góra.  Łącznie  w  biegach na 50, 100, 200, 400, 800m , skoku w dal z miejsca i rozbiegu, skoku  wzwyż, pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową, pięcioboju   jak również w konkurencjach  na wózkach: wyścigi na 25m  i rzucie piłeczką palantową  wystartowało  350 uczestników z całego Dolnego Śląska. Nasi  uczniowie pokazali  moc 
i  zdobyli  12  złotych  medali,  18  srebrnych  i  17  srebrnych.

Organizatorami imprezy są:

  • Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Dolnośląskie
  • Klub Olimpiad Specjalnych „Podaj rękę”  – Kamienna Góra
  • Zespół  Szkół Specjalnych  w  Kamiennej  Górze

Współorganizatorzy:

  • Międzyszkolny  Ośrodek  Sportowy  w  Kamiennej  Górze,
  • Miejskie  Centrum  Kultury  Fizycznej  w  Kamiennej  Górze
  • Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra”

Impreza współfinansowana jest ze środków:

  • Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego
  • Powiatu Kamiennogórskiego,
  • Gminy Lubawka

Otwarcia dokonała Pani Małgorzata Krzyszkowska – Wicestarosta Kamiennogórski. Na ręce organizatora, uczestników i wszystkich zgromadzonych gości słowa uznania w formie listu przekazała Pani Marzeny Machałek Wiceminister Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zawody zaszczycił Pan Paweł Parus Pełnomocnik Marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami.

Budujące  słowa  popłynęły  z  ust  Pani  Bożeny Zakrawacz – Wiceprezes  Olimpiad  Specjalnych, że na kamiennogórskim stadionie  od  wielu  lat  organizuje się największą  lekkoatletyczną  imprezę  w  naszym  województwie, dlatego można  oficjalnie  mianować  KAMIENNĄ GÓRĘ „LEKKOATLETYCZNĄ STOLICĄ  DOLNEGO  ŚLĄSKA”.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *