RAJD INTEGRACYJNY „JESIENNE WĘDROWANIE

21.09.2019r. osoby z niepełnosprawnością intelektualną z powiatu kamiennogórskiego wraz z rodzinami, opiekunami i wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze, wzięły udział w pieszym Rajdzie Integracyjnym „Jesienne wędrowanie”. Organizatorem tej cyklicznej imprezy, było Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra” działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

Piechurzy w towarzystwie Pani Doroty Stodolak i Pana Mariusza Sopaty – leśników z Nadleśnictwa Kamienna Góra, odkrywali szlaki turystyczne i uroki przyrodnicze góry Dzikowiec. Wyprawa połączona była z zabawą terenową oraz z akcją sprzątania lasu.
Po powrocie na polanę na Ośrodku Sportowo – Rekreacyjnym „Dzikowiec”, na wszystkich czekała gorąca grochówka, chleb ze smalcem i kiełbaska z ogniska. Po sytym posiłku najmłodsi uczestnicy imprezy wzięli udział w zabawach ruchowych oraz w konkursie plastycznym – „Przyroda wokół nas”. Dla najstarszych uczestników organizator przygotował zespołowe  gry i zabawy sportowe.

Organizator rajdu serdecznie dziękuje Zastępcy Burmistrza Miasta Boguszowa – Gorc Panu Sebastianowi Drapale oraz Panu Ryszardowi Skrobackiemu za udostępnienie wiaty z miejscem na ognisko na Ośrodku Sportowo – Rekreacyjnym „Dzikowiec”. Dziękujemy również za wsparcie Nadleśnictwu Kamienna Góra oraz wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze.

Rajd przeprowadzony został w ramach realizacji zadania publicznego i był współfinansowany m.in. ze środków Powiatu Kamiennogórskiego, Gminy Kamienna Góra i Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *