WYCIECZKA DO KŁODZKA

W dniu 04.10.2019 r. osoby z niepełnosprawnością intelektualną wzięły udział w wycieczce do  Kłodzka. Organizatorem było Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra” działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

W ramach wyjazdu uczestnicy zwiedzili z przewodnikiem Park Miniatur „Minieuroland” w Kłodzku, gdzie poznali historię i podziwiali 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz ze świata. Wszyscy wzięli udział w warsztatach botanicznych oraz rozwijali umiejętności tropicieli podczas gry terenowej. Kolejną niesamowitą atrakcją był spływ pontonowy Przełomem Bardzkim, gdzie pod eskortą wykwalifikowanych instruktorów uczestnicy przeżyli bezpieczną i fascynującą wyprawę wodną. Pływając na pontonach pradawną doliną, pomiędzy w otoczeniu natury, podziwiali   jesienne barwy łąk i lasów. Kolejną atrakcją po „pontonowej przygodzie” był przejazd kolejką, gry i zabawy terenowe oraz wspólne grillowanie.

Wyprawa współfinansowana była ze środków  Państwowego  Funduszu Rehabilitacji  Osób  Niepełnosprawnych.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *