VII OTWARTE ZAWODY PŁYWACKIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „WODNE ZMAGANIA”

W dniu 20 listopada 2019 r. na Krytej Pływalni w Kamiennej Górze odbyły się VII Otwarte Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych „Wodne Zmagania”, których głównym organizatorem było  Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra”.

Pływacy rywalizowali ze sobą w konkurencjach indywidualnych na dystansach: 25 m oraz 50 m
w stylu dowolnym, klasycznym i grzbietowym. Całą rywalizację zakończyła sztafeta 4×25 m stylem dowolnym.

W  zawodach uczestniczyło ok. 80 pływaków reprezentujących: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wojcieszowie, Publiczną Szkołę Podstawową Specjalną nr 10 w Wałbrzychu, Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim, Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie, Powiatowy Ośrodek Wsparcia – Środowiskowy Dom Samopomocy w Kamiennej Góry oraz gospodarze – Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

W organizacji zawodów pomagali wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze.

Zawody pływackie współfinansowane były ze środków Powiatu Kamiennogórskiego, Gminy Lubawka, MOS Kamienna Góra i Stowarzyszenia „Podaj Rękę Kamienna Góra”

Współorganizatorami zawodów byli:

  • Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze
    • Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Kamiennej Górze
    • Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze
    • Powiat Kamiennogórski
    • Gmina Lubawka

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *