DZIEŃ POMARAŃCZY

11 grudnia 2019r. w naszej szkole jeszcze bardziej niż dotychczas zapachniało świętami… W ramach programu edukacyjnego „Trzymaj formę!” zorganizowany został Dzień Pomarańczy. Ten egzotyczny owoc w połączeniu z goździkami kojarzy się Nam ze świętami Bożego Narodzenia. Tego dnia dowiedzieliśmy się ile cennych witamin posiada pomarańcza i jak ważna jest w codziennej diecie. Najwięcej radości sprawiło nam jednak własnoręczne wykonywanie świątecznych ozdób z wykorzystaniem pomarańczy, którymi później ozdobiliśmy szkolną choinkę. Podsumowaniem dnia było spotkanie na sali gimnastycznej, podczas którego zaprezentowaliśmy wytwory swojej pracy, wspólnie śpiewaliśmy piosenki o pomarańczach i wykonaliśmy układ taneczny. Dzień zakończył się miłą niespodzianką, którą był pomarańczowy poczęstunek i sok pomarańczowy dla każdej klasy.  Aromat tego owocu czuć było tego dnia w każdym zakątku naszej szkoły.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *