X OGÓLNOPOLSKIE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH W ZAKOPANYM

Pierwszy  raz  nasi  uczniowie  wzięli  udział  w ogólnopolskich  zawodach  w  narciarstwie  biegowym. Nie  był  to przypadek  bo  swoimi  startami w  poprzednim  roku w  Jakuszycach  zakwalifikowali  się  do   kadry  Dolnego  Śląska. Możemy  być  dumni  z  ich  występu  bo  dali  z  siebie  tak  zwanego  MAKSA. Choć  nikt  nie  stanął  na  najwyższym  podium  to  na  drugim  już  byliśmy. Nasi  uczniowie  pokazali,  że  można  nawet  z małej  miejscowości rywalizować  z  najlepszymi  w Polsce.  Miło  było  oglądać  naszych  zawodników  jak  wspólnie  z  rówieśnikami  rywalizowali  na  trasach  COS-u  w  Zakopanym. Gratulacje  dla  Kacpra,  Krzysztofa  i  Adriana  nie  tylko  za  start,  ale  za  postawę  w  każdej  chwili  trwania  zawodów. Bo  to  nie  był  wypoczynek,  ale  podsumowanie  całorocznego  procesu   szkoleniowego. Łatwo   nie  było. A  dzień   wyglądał  następująco. Pobudka 5.30, śniadanie  6.00, rozruch  poranny  6.30,  o  7.15  już  byliśmy  w  pełnym  rynsztunku w autobusie, 8.00 rozgrzewka  na  trasach, 9.00 rozprowadzenie  do  grup i do  16  starty.  Później  imprezy  towarzyszące – zwiedzanie  Zakopanego, dyskoteka, oczywiście  wycieczka  pod  skocznię  i  zabawy  na  śniegu. Nie  było  zawodnika,  który miałby  jeszcze  siłę  wieczorem  oglądać  telewizję. Z  opowieści  naszych  uczniów  można  wywnioskować,  że  pobyt  i  start  na  X  OGÓLNOPOLSKICH  ZIMOWYCH  IGRZYSKACH  OLIMPIAD  SPECJALNYCH  W  ZAKOPANYM   był  udany  a  wysiłek  włożony w  przygotowania  nie  był  straconym  czasem. Można  nadmienić, że  dolnośląska  ekipa  liczyła  15  zawodników  w  narciarstwie biegowym, 3  w  biegach  na  rakietach  śnieżnych  i  5  w  narciarstwie  zjazdowym. A  wszystkich  startujących  było  232 zawodników. Wielkie  podziękowania  dla  organizatorów, kierownika  naszej  ekipy  Wioletty  Gogolewskiej. Dalej będziemy trenować,  aby  być  jeszcze  lepszymi  sportowcami.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *