Wydarzenia 2017/2018

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek 22 czerwca w Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze zabrzmiał dzwonek ostatni raz w roku szkolnym 2017/18. Podczas wspólnej uroczystości zgromadzeni na sali uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły obejrzeli teatrzyk
pt. „O księżniczce Puszce i jej brudnej nóżce” w wykonaniu uczniów szkoły, przypominający o zachowaniach proekologicznych, następnie utrwalane były zasady bezpieczeństwa o których należy pamiętać podczas wakacji. Podczas apelu Pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym za osiągnięcia w różnych dziedzinach. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy aktywnie udzielali się w imprezach i akcjach prowadzonych w szkole. Z murami szkoły żegnali się uczniowie klas III Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Po otrzymaniu świadectw wszyscy udali się za zasłużone wakacje!!!!!

LEKKOATLETYCZNE ZMAGANIA W KAMIENNEJ GÓRZE

W środę 6.06.2017r. na stadionie lekkoatletycznym w Kamiennej Górze odbył się XVIII DOLNOŚLĄSKI MITYNG LEKKOATLETYCZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH organizowany już po raz ósmy przez klub Olimpiad Specjalnych „PODAJ RĘKĘ” istniejący przy naszej szkole. Odwiedzili nas zawodnicy z Legnickiego Pola, Szarocina, Legnicy, Wrocławia, Jaskulina, Lwówka Śląskiego, Wałbrzycha, Milicza, Miłkowa, Głogowa, Nielestna, Wojcieszowa, Dobroszyc, Ostrowiny, Kątów Wrocławskich, Żmigrodu
Łącznie w biegach na 50, 100, 200, 400, 800m , skoku w dal z miejsca i rozbiegu, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową, pięcioboju jak również w konkurencjach na wózkach: wyścigi na 25m i rzucie piłeczką palantową wystartowało ok. 350 uczestników z całego Dolnego Śląska.
Organizatorami imprezy byli:
 Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Dolnośląskie
 Klub Olimpiad Specjalnych „Podaj rękę” – Kamienna Góra
 Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze

Współorganizatorzy:
 Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Kamiennej Górze,
 Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze
 Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra”

Impreza współfinansowana została ze środków:
 Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
 Powiat Kamiennogórski,
 Gmina Lubawka

Całoroczny wysiłek włożony w przygotowania do zawodów lekkoatletycznych nie poszedł na marne, 21 razy stawaliśmy na najwyższym miejscu na podium i po 9 razy na II i III miejscu.
Medale zdobyli dla nas:
Adrian Andrejczuk, Natalia buczek, Wiktoria Celińska, Krzysztof Dumański, Wiktoria Gołębiowska, Kacper Gryboś, Anastazja Horniak, Kacper, Koszkul, Damian Kuklis, Maja Kwaśniewicz, Elżbieta Lisowska, Kamil Pilarz, Kinga Sarnecka, Patrycja Sieńkowska, Wanesa Siwak, Damian Szczepłek, Olga Szekszteło, Ślęzak Emilia, Damian Trystuła, Dominik Ułasik, Oliwier Wąsiołek, Sylwia Wąs, Dawid Witwer, Marcin Witwer.
Mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej!!!