WYCIECZKA DO PAŁACU KUKS W TRUTNOVIE

16 września 2021 roku wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkoły w Trutnovie zwiedzaliśmy  barokowy kompleks pałacowy KUKUS w Czechach.

Podczas zwiedzania mieliśmy możliwość obejrzenia pomieszczeń dawnego szpitala a bardzo sympatyczna pani przewodnik  zapoznała nas z historią całego kompleksu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o właścicielach i ich losach. Ogromne wrażenie zrobiła na nas przepiękna stara „Apteka pod jabłkiem granatu”. Ciekawostką był wiszący nad drzwiami jednorożec, którego róg miał być dawno temu antidotum na trucizny. W pałacu zobaczyliśmy również ogromne rzeźby 24 kobiet, które symbolizują dobre i złe cechy człowieka.

Ciekawa historia, fantastyczne wnętrza i rzeźby w połączeniu panującą tam atmosferą sprawiają, że jest to miejsce magiczne, które warto zobaczyć!!!!!

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *