WYPRAWA PO SZCZYT

21 września 2021 roku ponownie spotkaliśmy się z kolegami i koleżankami z Czech. Tym razem celem naszej wyprawy była wyprawa na Śnieżkę. Z miejscowości Pec pod Śnieżką wjeżdżaliśmy na najwyższy szczyt Karkonoszy kolejką gondolową – była to dla nas wielka atrakcja. Stojąc na szczycie Śnieżki podziwialiśmy przepiękne widoki, zobaczyliśmy XVII-wieczną kaplicę św. Wawrzyńca, i najwyżej położoną czeską pocztę oraz niedostępne dla turystów spodki polskiego Obserwatorium Wysokogórskiego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W drodze powrotnej schodząc ze Śnieżki szlakiem turystycznym poznawaliśmy roślinność Karkonoskiego Parku Narodowego oraz utrwalaliśmy zasady proekologiczne. To była bardzo pouczająca wyprawa!!!!

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *