RAJD INTEGRACYJNY „Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT”

24.09.2021r. odbył się pieszy Rajd Integracyjny „Z przyrodą za pan brat”, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra” działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze. Celem imprezy było promowanie aktywnego wypoczynku i turystyki pieszej, utrwalanie zachowań proekologicznych, oraz włączanie młodzieży z powiatu kamiennogórskiego w wolontariat.

Szlak turystyczny pokonywały osoby z niepełnosprawnościami z powiatu kamiennogórskiego wraz z rodzicami, opiekunami i wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze. Piechurzy w towarzystwie Pani Doroty Stodolak
i Pana Mariusza Sopaty – pracowników Nadleśnictwa Kamienna Góra, odkrywali szlaki turystyczne i uroki przyrodnicze Rezerwatu Przyrody „Kolorowe Jeziorka”. Uczestnicy rajdu poznali wiele ciekawostek z życia jeży, budowali dla jeżyków domki w lesie, rozwiązywali zagadki przyrodnicze, poznali krótki instruktaż jak należy się zachować w przypadku zauważenia pożaru w lesie, wzięli udział w warsztatach kreatywnych utrwalając plastycznie wspomnienia ze szlaku. Chętne osoby mogły sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe podczas gier i zabaw ruchowych. Dla wszystkich uczestników imprezy organizator zapewnił posiłek.

Zarząd Stowarzyszenia „Podaj Rękę Kamienna Góra”, serdecznie dziękuje za współpracę przy organizacji rajdu Panu Wiesławowi Wójcikowi, Nadleśnictwu Kamienna Góra oraz wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze.

Rajd przeprowadzony został w ramach realizacji zadania publicznego i był współfinansowany m.in. ze środków Powiatu Kamiennogórskiego i Gminy Kamienna Góra.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *