NASI GIMNASTYCY PO RAZ PIERWSZY NA MISTRZOSTWACH POLSKI

W  dniach  20-22.05.2022  w  Bydgoszczy  odbył  się  drugi  etap  XII  OGÓLNOPOLSKICH  LETNICH  IGRZYSK  OLIMPIAD  SPECJALNYCH  w  trzech  konkurencjach: wrotkarstwo, tenis  ziemny  i  gimnastyka.

Województwo  dolnośląskie  reprezentowało  13  zawodników  (10  chłopców, 3  dziewczynki)  z  trzech  klubów:  JEŻYK  LWÓWEK  ŚLĄSKI- Jakub,  PROMYK  WOJCIESZÓW – Magda, Klaudia, Łukasz, Dawid, Kamil, Marcin, Jakub, Piotr  oraz nasz  klub  PODAJ  RĘKĘ  KAMIENNA  GÓRA  w  składzie  Oliwia,  Piotr,  Karol,  Dominik.  Dziewczęta  wystartowały  w  ćwiczeniach  na  równoważni,  poręczach  asymetrycznych  oraz  skoku   i  zaznaczeniem  stania  na  ramionach. Chłopcy  swoje  umiejętności  zaprezentowali  na  drążku, poręczach  równoległych,  kółkach,  koniu  z  łękami,  skoku  oraz  ćwiczeniach  wolnych.  W  sumie  nasi  zawodnicy  zdobyli:  1  złoty, 7  srebrnych  i  6  brązowych   medali.

  • OLIWIA zdobyła ZŁOTO  w  skoku, a  na  równoważni  SREBRO,
  • PIOTR  zdobył  4  SREBRA  w  ćwiczeniach  wolnych,  na  kółkach,  skoku oraz  wieloboju, do tego 3  BRĄZOWE  KRĄŻKI na koniu z łękami, poręczach  równoległych  i  drążku,
  •  DOMINIK  zdobył  SREBRO  w  ćwiczeniach  na  koniu  z łękami i  BRĄZ  w  wieloboju,
  •  KAROL  przywiózł  ze  sobą SREBRO  w  wieloboju  oraz  2  BRĄZOWE  MEDALE  w  ćwiczeniach  na koniu  z  łękami  i  drążku.

 Bardzo  dziękujemy  WSPANIAŁYM  ORGANIZATOROM  za  SUPER  ZAWODY  pod  każdym  względem. Począwszy  od  niepowtarzalnej  atmosfery  po  pyszne  jedzonko,  bardzo  wygodne  zakwaterowanie,  super  obsługę  oraz  długą  listę  ACHÓW  i  OCHÓW.  Trenujemy  dalej  i  mamy  nadzieję  na  następne  spotkania  na  sportowym  szlaku.  A  będzie  ku  temu  okazja,  bo  już  na  początku  lipca  piątka  naszych   zawodników  jedzie  do  Kielc  na  V  część  XII  OGÓLNOPOLSKICH  LETNICH  IGRZYSK  w  konkurencji  jakże  lubianej  w  naszym  mieście  LEKKIEJ  ATLETYCE. Pozdrawiamy  i  do  zobaczenia.

Galeria zdjęć z zawodów

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *