RAJD INTEGRACYJNY „JESIENNE WĘDROWANIE”

30.09.2022r. osoby z niepełnosprawnościami z powiatu kamiennogórskiego wraz z rodzinami, opiekunami i wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze, wzięły udział w Rajdzie Integracyjnym „Jesienne wędrowanie”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra” działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

W tym roku przy współudziale leśników z Nadleśnictwa Kamienna Góra – Pana Mariusza Sopaty i Pań Anny Pasiut i Beaty Kimla – Wójcik, odkrywaliśmy tajemnice przyrody w Rezerwacie Przyrody „Głazy Krasnoludków”. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia zwierząt leśnych, budowaliśmy domki dla jeży i żmij, rozwiązywaliśmy zagadki przyrodnicze, uczyliśmy się odróżniać grzyby jadalne i trujące. Wspólnie z Panem Mariuszem pokonywaliśmy wytyczony szlak turystyczny z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Każdy z nas mógł wykazać się kreatywnością podczas warsztatów plastycznych oraz mógł wykazać się sprytem i zręcznością podczas gier i zabaw ruchowych. Po tak licznych atrakcjach na wszystkich uczestników imprezy czekał ciepły posiłek.

Impreza integracyjna „Jesienne wędrowanie” przeprowadzony została w ramach projektu „Ciekawi świata” i była współfinansowana przez Powiat Kamiennogórski, Gminę Miejską Kamienna Góra oraz Gminę Kamienna Góra.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

Kilka zdjęć.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *