“Przygoda na szlaku”

22.05.2023 r. osoby z niepełnosprawnościami z powiatu kamiennogórskiego wraz z opiekunami
wzięły udział w pierwszym rajdzie z cyklu wypraw “Przygoda na szlaku”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie “Podaj Rękę Kamienna Góra” działające przy Zespole Szkół specjalnych w Kamiennej Górze. Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Kamienna Góra oraz PFRON.

Piechurzy, przy współudziale leśników z Nadleśnictwa Kamienna Góra, odkrywali tajemnice przyrody “Doliny Miłości” w Kruczej Dolinie w Lubawce. Uczestnicy rajdu poznawali nasz najbliższy region, lokalną faunę i florę, ciekawostki z życia zwierząt leśnych, wzięli udział w warsztatach plastycznych, uczyli się techniki maszerowania z kijami nordic walkikng, pokonywali wytyczony szlak turystyczny
z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe podczas gier ruchowych w otoczeniu pięknej natury. Dla wszystkich uczestników imprezy organizator zapewnił posiłek i małe co nieco na deser. Do udziału w rajdzie w ramach integracji i zmiany postrzegania osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwiezostali zaproszeni uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubawce.

Realizacja projektu przyczynia się do aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Daje możliwość na aktywne spędzanie czasu wolnego i obcowanie z naturą.

Stowarzyszenie “Podaj Rękę Kamienna Góra” serdecznie dziękuje za współpracę i pomoc Nadleśnictwu Kamienna Góra oraz instytucjom wspierającym funkcjonowanie osób
z niepełnosprawnościami w społeczeństwie.

Kilka zdjęć

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *