Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

W dniach 2-4 października 2023r., dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze, wzięły udział w wycieczce do Krakowa, zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Pierwszego dnia, w drodze do Krakowa, uczniowie z Kamiennej Góry odwiedzili Wieliczkę, gdzie ponad 3 godziny zwiedzali podziemia kopalni soli. Drugi dzień pobytu w Krakowie był pełen atrakcji: dzieci miały możliwość poznać historię Krakowa i zobaczyć wiele ciekawych miejsc oraz zabytków, w tym m.in. Wawel, Katedrę i Dzwon Zygmunta, Smoczą Jamę, Trakt Królewski, Okno Papieskie, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Barbakan, Bramę Floriańską, Sukiennice, czy Kościół Mariacki. Ci, którzy po całodziennej wędrówce mieli jeszcze siłę  w nogach, podziwiali także piękne krajobrazy Krakowa po zmierzchu.  W trzecim dniu, zanim wycieczka wyruszyła w drogę powrotną, uczniowie poznali jeszcze dzieje oraz najważniejsze zabytki Kazimierza, odwiedzili także pięknie położony Kopiec Kościuszki. Dodatkowych pozytywnych wrażeń dodała naszej młodzieży, panująca w czasie wycieczki piękna pogoda.

Kilka zdjęć

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *